oglas

U derbiju kola Druge lige Istok – Grupa B za rukometaše, Leskovački Vukovi savladali su domaću ekipu BSK Heba rezultatom 36:38 (20:20).

Igralo se gol za gol u prvom poluvremenu i ni jedna ekipa nije uspela da se rezultatski odmakne, pa je prvi deo susreta završen nerešenim rezultatom 20:20.

Leskovčani su u drugom poluvremenu imali par praznih minuta u igri, što domaćini koriste i u 42. munutu dolaze do prednosti od 4 gola razlike, 29:25.

Verovatno su se svi u hali ponadali da domaćin može do pobedi u ovom meču, međutim od tog trenutka Vukovi kreću sa svojom prepoznatljivom igrom. Nakon dobre odbrane napad je funkcionisao još bolje, pa su gosti do kraja utakmice postigli još 13 golova za konačnu pobedu 36:38.

Čičić je bio najefikasniji kod Vukova sa 9 pogodaka, a pratili su ga Jovanović sa 8 i Pavlović sa 7, dok je fenomenalan kod domaćina bio Veljković sa čak 14 datih golova.

U narednom kolu Vukovi 22 na svom terenu dočekuju ekipu Pirota.