oglas

U 21. kolu Admiral Bet košarkaške lige Srbije, ekipa iz Sombora slavila je u Leskovcu, nakon velikog preokreta, rezultatom 83:89 (22:12, 21:21, 26:31, 14:25).

Leskovčani su odlično ušli u meč i već u 14. minutu imali prednost od 21. poena. Nezadrživ u tim momentima bio je krilni centar domaćih Scott Blakney.

Goste je u meč vratio Aleksa Jugović sa 8 vezanih poena, a na odmor između poluvremena otišlo se prednošću Zdravlja od 10 poena, 43:33.

Gosti su lagano topili prednost leskovčana, da bi potpuni preokret usledio na 5. minuta pre kraja susreta, pogodkom Jugovića za 75:76.

Ekipa iz Leskovca nije imala rešenja u napadu u samom finišu susreta, pa su igrači Jokera na kraju slavili rezultatom 83:89.

Ovo je bio 17. poraz Zdravlja nakon 21. odigranog kola i nalaze se zakucani za dno tabele sa dve pobede manje od Sloge koja je u sigurnoj zoni.

U narednom kolu košarkaši Zdravlja putuju za Užice gde ih očekuje duel protiv domaće Slobode.