Zbog velikog interesovanja izložba slike „Кosovka devojka“ biće otvorena danas do ponoći, umesto do 22 časa kako je prvobitno bilo planirano.

Remek-delo Uroša Predića, koje je trenutno postavljeno u Galeriji Narodnog muzeja Leskovac, privuklo je veliku pažnju naših sugrađana, te je tokom prvog dana izlaganja zabeleženo nekoliko stotina posetilaca.

Ovim je potvrđeno da dolazak jedne od najznačajnijih slika srpske umetnosti u naš grad predstavlja izuzetan kulturni događaj u novijoj istoriji Leskovca.

Podsetimo, izložba se realizuje u okviru projekta „Prestonica kulture Srbije 2026. godine“, a istu je pre dve večeri otvorio gradonačelnik Leskovca dr sci. med. Goran Cvetanović.

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti,
preuzmite aplikaciju STAV-a za Android.

STAV

FREE
VIEW