oglas

Košarkaši Zdravlja pobedili su ekipu Metalca rezultatom 71:64 (20:19, 12:16, 21:13, 18:16) u 16. kolu AdmiralBet košarkaške lige Srbije.Ovo je treća vezana pobeda kod kuće.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu i nakon 5 minuta stekao prednost od 5 poena, ali su gosti,najviše zahvaljujući skoku u napadu (9 ofanzivnih skokova u ovom periodu) uspeli da se približe na samo jedan poen zaostatka na kraju četvrtine.

Obe ekipe su pojačale odbranu u drugoj četvrtini i viđen je mali broj poena. Igrači Metalca su se bolje snašli u ovom periodu i na poluvreme se otišlo rezultatom 35:32 u korist gostiju.
Sa početkom treće četvrtine, razigrao se i Miloš Jović koji je u ovom periodu ubacio 9 od
svojih 15 poena. Domaćini su ovu četvrtinu dobili rezultatom 21:13.

Odlično su košarkaši Zdravlja ušli u poslednju deonicu i na 3 minuta pre kraja rezultat je iznosio 68:56. Vratili su se gosti serijom 8:0 ali je sve dileme otklonio Milan Škundrić trojkom
na 30 sekundi do kraja utakmice.

U ekipi Zdravlja najefikasniji su bili Miloš Jović i Noah Blackwell sa po 15 poena,a pratili su ih Paul Morgan Duane sa 14 i Milan Škundrić sa 12 poena.

Kod ekipe Metalca, najefikasniji su bili Durmo sa 11 i Marko Bajić sa 10 poena.

U sredu 11.01. je na programu 2. kolo Kupa Srbije u kojoj ekipa Zdravlja dočekuje Vojvodinu.
Meč počinje u 16:30.