Ministarstvo zaštite životne sredine odobrilo je opštini Vlasotince blizu 4,2 miliona dinara za projekat „Povećanje koristi za životnu sredinu kroz urbano pošumljavanje u Vlasotincu“. Ovo je treći projekat ove godine od resornog ministarstva, prethodno je Vlasotince dobilo kamion smećar i kotlarnicu za školu u Šišavi.

„Sredstvima iz ovog projekta obezbedićemo 197 stabala lišćarskih i četinarskih vrsta za pošumljavanje duž saobraćajnica i javnih površina. Reč je o ulicama koje smo prethodno rekonstruisali, sad je vreme da posadimo novo drveće, mada smo delom krenuli sa sadnjom prošle godine. Ukupna površina koja će biti obuhvaćena pošumljavanjem na šest lokacija iznosi 3126 m² „, rekao je zamenik predsednika opštine Vladimir Кocić, koji je danas u ime opštine Vlasotince potpisao ugovor.

Vlasotince je jedna od 25 lokalnih samouprava koje su dobile sredstva za pošumljavanje, od 40 gradova i opština, koliko se je prijavilo na konkurs.

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti,
preuzmite aplikaciju STAV-a za Android.

STAV

FREE
VIEW