Večeras je na programu bilo 16. kolo Futsal Druge lige Srbije u kome su Leskovčani dočekali beogradski „KMF Ekonomist“. Konačan rezultat 5:3 u korist domaćina. Strelci: Nastić 3, Stefanović 2 – Popović 2, Jovović.

Gosti dolaze prvi do vođstva preko Stefana Popovića u 5. minutu prvog poluvremena nakon greške domaćih igrača. Da igrači „KMF Leskovac“ na poluvreme odu mirne glave pobrinuo se Dušan Nastić u 19. minutu svojim prvim golom na meču.

Propustili su veliku šansu na početku drugog poluvremena domaćini, što na drugoj strani kažnjava Jovović u 22. minutu i po drugi put dovodi goste u vođstvo.

Gosti se od tog trenutka povlače i svoju igru baziraju na kontra-napadima. Umalo nisu iz jedne takve akcije došli do 2 gola prednosti, ali je na golu Leskovčana u tom trenutku briljirao Nenad Veličković i svojim saigračima uneo dodatnu sigurnost.

Igrao se 34. minut kada je lopta došla do Nastića koji preciznim udarcem poravnava rezultat na 2:2. Samo minut kasnije, od ovog kola ponovo najbolji strelac takmičenja, Igor Stefanović donosi prednost domaćinu od 3:2 i veliku radost na tribinama.

U 36. minutu, nakon ružnog strarta, isključen je golman gostiju Budimir Vidaković što domaći koriste i preko Nastića povećavaju prednost na 4:2.

Nadu gostiju vratio je Popović svojim drugim golom u 39. minutu, ali sve dileme oko pobednika otklanja Igor Stefanović svojim drugim golom u poslednjem minutu utakmice za konačnih 5:3.

Ovom pobedom „KMF Leskovac“ se popeo na 3. mesto na tabeli sa 24 osvojena boda.