Fudbaleri Dubočice zabeležili su novu prvenstvenu pobedu. U 18. kolu Srpske lige Istok, savladana je na domaćem terenu ekipa Pčinja iz Trgovišta rezultatom 2:0 (1:0).

Prvu priliku na utakmici propustio je Ivan Milić, čiji je udarac glavom zaustavila stativa. Dubočicu u vođstvo od 1:0 dovodi Miljan Ljubenović u 14. minutu, preciznim udarcem unutar šesnaesterca.
Veliku priliku da poveća prednost domaćina imao je Dušan Savić, ali njegov udarac završava pored stative i na odmor se otišlo minimalnom prednošću Dubočice.

Do drugog gola Dubočica dolazi u drugom poluvremenu. Igrao se 70. minut kada je Marko Radosavljević sa 18 metara uputio udarac ka golu protivnika, a lopta je završila iza leđa golmana gostiju.
GFK Dubočica, nakon ove pobede, ima 3 boda više od prvog pratioca ekipe Radničkog iz Pirota, koji svoju utakmicu 18. kola igra u nedelju protiv ekipe Radničkog iz Svilajnca.

U narednom kolu Leskovčani putuju u Knjaževac gde ih očekuje duel protiv domaćeg Timočanina.