Da „Dubočica 54“ pripada samom kremu srpskog rukometa, potvrdila je pobeda na teškom gostovanju u Kragujevcu nad ekipom Radničkog, 31:34 (15:17).

Prvih 15. minuta protekla su u izjednačenoj igri, ali tada Leskovčani dodaju gas i nakon prodora Miloševića doalze do prednosti od 4 gola razlike 12:16.

Domaćini ipak smanjuju zaostatak do kraja prvog dela igre i na odmor između poluvremena rezultat je bio 15:17 u korist gostiju.

Probali su da naprave preokret Kragujevčani u drugih 30. minuta, ali su igrači Dubočice, nošeni velikom podrškom sa tribina, uspeli da odbiju nalet domaćih i ostvare jako bitnu pobedu u daljoj borbi za play off.

Ekipa iz Leskovca trenutno zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa 14. osvojenih bodova, samo dva manje od trećeplasiranog Dinama.

U narednom kolu naši rukometaši dočekuju RK Partizan, glavnog rivala za prve 4. pozicije na tabeli.