Uprkos brojnim apelima Grada Leskovca i nadležnih službi, ponovo su izbili požari na otvorenom prostoru i to u ataru Bogojevca, u blizini Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, kao i atarima Goleme Njive i Draškovca.
U Bogojevcu gori nisko rastinje i deponija smeća, a u njegovom gašenju učestvuju Vatrogasno – spasilačka jedinica iz Leskovca i Dobrovoljno vatrogasno društvo Leskovac.
Ovo je inače drugi po redu požar, koji je izbio u ataru Bogojevca u razmaku od nekoliko dana. Pre večerašnjeg, desio se je i u petak, 19. juna.
Što se tiče požara u ataru Goleme Njive, takođe ga je ugasila Vatrogasno – spasilačka jedinica iz Leskovca, dok je u gašenju požara u Draškovcu, pored vatrogasaca – spasilaca, učestvovalo još jedno novoformirano Dobrovoljno vatrogasno društvu u našem gradu. U pitanju je Dobrovoljno vatrogasno društvo iz Brestovca.
I u Golemoj Njivi i Draškovcu je gorelo nisko rastinje, kao i divlje deponije smeća.
