Uprkos brojnim apelima Grada Leskovca i nadležnih službi, ponovo su izbili požari na otvorenom prostoru i to u ataru Bogojevca, u blizini Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, kao i atarima Goleme Njive i Draškovca.

U Bogojevcu gori nisko rastinje i deponija smeća, a u njegovom gašenju učestvuju Vatrogasno – spasilačka jedinica iz Leskovca i Dobrovoljno vatrogasno društvo Leskovac.

Ovo je inače drugi po redu požar, koji je izbio u ataru Bogojevca u razmaku od nekoliko dana. Pre večerašnjeg, desio se je i u petak, 19. juna.

Što se tiče požara u ataru Goleme Njive, takođe ga je ugasila Vatrogasno – spasilačka jedinica iz Leskovca, dok je u gašenju požara u Draškovcu, pored vatrogasaca – spasilaca, učestvovalo još jedno novoformirano Dobrovoljno vatrogasno društvu u našem gradu. U pitanju je Dobrovoljno vatrogasno društvo iz Brestovca.

I u Golemoj Njivi i Draškovcu je gorelo nisko rastinje, kao i divlje deponije smeća.

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti,
preuzmite aplikaciju STAV-a za Android.

STAV

FREE
VIEW