oglas

Košarkaši Zdravlja poraženi su na svom terenu od ekipe Vojvodine u okviru 21. kola AdmiralBet košarkaške lige Srbije rezultatom 77:81 (20:21, 25:17, 20:20, 12:23).

Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, koju su gosti dobili sa 20:21, košarkaši Zdravlja dodaju gas i na odmor odlaze sa 7 poena prednosti 45:38.

Novosađani su pokušali da se vrate u meč u trećoj četvrtini, približili su se na samo 2 poena minusa, ali su domaćini odbili taj nalet i zadržali prednost od kraja druge četvrtine.

Krenuli su silovito Leskovčani u poslednji period i na 6 minuta do završetka meča imali vođstvo 74:60, međutim do kraja utakmice uspeli su da postignu samo 3 poena, što su gosti kaznili, i po drugi put u mesec dana, otišli neporaženi iz Leskovca.

Leskovačka publika je burno reagovala na sudijske odluke, pa samim tim i ne iznenađuje činjenica da je sudijska trojka ispraćena zvižducima.

Najefikasniji u redovima Zdravlja bio je John Jordan sa 18 poena, dok je na drugoj strani Beslać ubacio 27.

U narednom kolu Zdravlje gostuje u Užicu ekipi Slobode.