GFK Dubočica osvojila je „samo“ bod u duelu protiv trećeplasirane ekipe u prvenstvu Budoćnost iz Popovca i na taj način nije potvrdila kiks Radničkog iz prošlog kola.

Zbog tragičnih događaja koji su zadesili našu zemlju, utakmica je protekla bez navijanja, a na mestu koje je rezervisano za Vukove stajao je transparent: „Da se nikad ne ponove ovi crni dani! Saučešće porodicama“.

Prvo poluvreme je proteklo u rezervisanoj igri obe ekipe, ali su gosti bili spretniji u zarvšnici i uspeli da dođu do pogodka. Na odmor se otišlo rezultatom 0:1.

Krenuli su odlučnije u drugom poluvremenu igrači Dubočice i nakon par izglednih prilika konačno dolaze do izjednačenja. Dosuđen je slobodan udarac na nekih 19 metara od gola gostiju, loptu je namestio Savić i majtorskim udarcem matirao golmana Popovčana.

Mogli su do kraja utakmice igrači Dubočice do sva tri boda, ali je Savić, nakon dosuđenog kaznenog udarca za domaćine, bio neprecizan sa 11 metara i rezultat je ostao na kraju 1:1 .

Ostalo je još 5 kola do kraja, a Dubočica i Radnički su izjednačeni na prvom mestu sa po 57 boda.
U narednom kolu GFK Dubočica ide u goste OFK Topličaninu.