oglas

Velika 3 boda osvojili su fudbaleri Dubočice na gostovanju u Beogradu, u okviru četvrtog kola Mozzart Bet Prve lige Srbije. Leskovčani su savladali domaći Grafičar rezultatom 1:2 (0:1). Strellci: Maksimović 74’ – Đokić 30’, Stevanović 55’.

Odlično je trener Čelar postavio igru, sa presingom na poslednju liniju protivnika. Igrao se 30. minut kada je upravo nakon oduzete lopte na polovini terena protivnika Dubočica došla u vođstvo od 0:1. Stevanovič je sjajno proigrao Đokića, koji rutinski rešava situaciju 1 na 1 sa golmanom Grafičara.
Do kraja poluvremena nije bilo pravih prilika pa se na odmor otišlo vođstvom Dubočice od 0:1.
Da je igra u tranziciji jedno od glavnih oružja Dubočice, videlo se u 55. minutu. Ponovo su domaći izgubili posed, lopta je došla do Filipa Stojeva koji upošljava strelca prvog gola Đokića, koga u kaznenom prostoru ruši igrač domaćih, a sudiji nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na najstrožiju kaznu. Siguran sa bele tačke bio je, jedan od najboljih igrača Dubočice ove sezone, Mlađan Stevanović.
Napadali su domaći u preostalih 35. minuta, dok su se Leskovčani opredelili na odbranu svog gola i svoju šansu vrebali iz kontranapada.

Izvanredan je u ovim momentima bio golman gostiju Milorad Kojić, koji je svojim intervencijama unosio mir svojoj ekipi.

Grafičar je ipak uspeo da smanji rezultat na 1:2 u 74. minutu, kada je sa nakon ispravno dosuđenog kaznenog udarca, precizan bio Andrija Maksimović.

Ni na ovoj utakmici nije izostala podrška vernih Vukova, koji su pesmom i podrškom davali vetar u leđima našim igračima.

Gostovanje u Beogradu je precrtano. Tri boda su u džepu. Sledeći je OFK.

Nedelja, 03.09. svi na stadion, svi na JUG!!!