oglas

U petom kolu Mozzartbet Prve lige Srbije, fudbaleri OFK Beograda savladali su domaću Dubočicu rezultatom 3:5 (1:2). Strelci – Momčilović, Đorđević, Savić – Kahvić 3, Nikola Mituljikić, Jovan Mituljikić.

Samo što je počela utakmica OFK dolazi do prednosti. Loše je Kojić ispucao loptu i pogodio napadača Kahvića, od koga se lopta odbija u gol za 0:1.

Već u 4. minutu biloje 0:2 za OFK Beograd. Svoj drugi gol na meču postigao je Kahvić.

U 6. minutu Dubočica ostaje sa igračem manje. Račić je kao poslednji odbrambeni igrač oborio Nikolu Mituljkića i dobio direktan crveni karton.

U 16 minutu nova prilika za OFK, ali ovoga puta Kojić sjajno interveniše.

Odličnu šansu propustio je Đokić u 31 minutu, kada je sa 5 metara glavom šutirao iznad gola, ali samo minut kasnije Momčilović iz iste pozicije ne greši i smanjuje na 1:2, što je ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Samo 5. minuta u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Leskovčanima da poravnaju rezultat na 2:2. Đokić je loptu dodao do Predraga Đorđević koji, iskosa sa desne strane, evrogolom skida paučinu sa rašlji gola gostiju.

OFK u 60. minutu ponovo dolazi do prednosti. Prošetao se Nikola Mituljikić kroz kazneni prostor Dubočice i preciznim udarcem matirao Kojića za 2:3.

Gosti stižu do 2:4 u 74 minutu golom Jovana Mituljkića, ali novu neizvesnost u utakmicu unosi kapiten Dušan Savić samo 60 sekundi kasnije, 3:4.

Tačku na ovu utakmicu stavlja Kahvić svojim trećim golom na meču nakon očajne reakcije golmana domaćih Kojića, 3:5.

Sastavi:
GFK Dubočica: Kojić, Đorđević, Savić (K), Đokić, Račić, Stojev, Milić, Jovančić, Belić, Momčilović, Nedeljković
OFK Beograd: Popović, Mimović, Plavšić (K), Ilić, Knežević, Vujadinović, Đermanović, Kavhić, Nikolić, J Mituljikić, N Mituljikić

Dubočica u sledećem kolu gostuje Tekstilcu u Bačkoj Palanci.