U prepunom holu Leskovačkog kulturnog centra Gradski hor „Ruzmarin“ održao je sinoć tradicionalni Vidovdanski koncert i to pod pokroviteljstvom Grada Leskovca. Publika je imala priliku da čuje repertoar sastavljen od tradicionalnih starosrpskih i starogradskih pesama.
Pozdravljajući prisutne u ime gradonačelnika Leskovca dr sci. med Gorana Cvetanovića, članica Gradskog veća Brankica Stamenković, istakla je da hor „Ruzmarin“ već četiri decenije promoviše grad Leskovac na najbolji mogući način i čini kulturni život našeg grada mnogo bogatijim.
Naglasila je da lokalna samouprava godinama istrajno ulaže u kulturu, u ustanove kulture udruženja i organizacije iz ove oblasti. Za sufinansiranje projekata ove godine izdvojeno je 15 miliona dinara i zahvaljujući tim sredstvima realizovan je i tradicionalni Vidovdanski koncert Gradskog hora „Ruzmarin“.
„Hor Ruzmarin istrajava u svojoj misiji, misiji očuvanja tradicije, misiji okupljanja različitih generacija, kako u samom horu, tako i u samoj publici. Ansambl Ruzmarin je jedan od simbola kulturnog života našeg grada. Sa ponosom govorimo da je Leskovac Prestonica kulture za 2026. godinu. Imaćemo preko 300 programskih aktivnosti, a u koncertu poput ovog uživaćemo tokom cele godine“, zaključila je članica Gradskog veća, Brankica Stamenković.
