U petom kolu BPŠ Prve lige za odbojkašice, Leskovčanke su bile bolje od Beogradskih Crno Belih 011 nakon pet odigranih setova, 3:2 (25:23, 20:25, 25:23, 19:25, 15:10).

Leskovac 98  je prvi set dobio nakon velikog preokreta. Imale su gošće prednost od 3:10, ali su domaće uspele da okrenu rezultat i ovaj deo susreta reše u svoju korist 25:23.

Videli smo egal u drugom periodu sve do rezultata 16:16, kada su Crno Bele uspele da se odlepe i na kraju izjednače na 1:1 u setovima.

Leskovčanke do prednosti od 2:1 dolaze nakon velike borbe u 3 setu, ali su crno bele uspele da izjednače na 2:2.

Odlučujući peti set protekao je u znaku Leskovca 98. Imale su vođstvo naše odbojkašice od 5:1, 8:3, 12:6 da bi na kraju svlavile sa 15:10 i  na ovaj način upisale veoma važna dva boda.

Najefikasnija u redovima domaćih bila je Alkantara sa 31. osvojenim poenom.

„Očekivali smo tešku utakmicu jer je ekipa Crno Beli 011 do sada bila lider na tabeli, a takođe su i filijala Partizana pa nema sumnje da se radi o jednoj izuzetno jakoj ekipi. Mi se sada okrećemo sledećem protivniku, jer nam na drugom vezanom domaćinstvu u goste dolazi ŽOK Novi Sad.“ izjavio je za STAV Šaraba, trener Leskovca 98.