U okviru 20. kola BPŠ Prve lige u Leskovcu je odigran meč između domaće Dubočice i OK Niša, a nakon 5 odigranih setova gosti su odneli pobedu rezultatom 2:3 (20:25, 18:25, 25:19, 25:20, 9:15).

Trener domaćih je bio prinuđen da utakmicu započne u izmenjenom sastavu. Roglić i Močić zbog temperature nisu trenirali cele nedelje, ali im borbeni duh i želja za pobedom nisu dozvolili da ovaj meč prate sa tribina.

Nakon izgubljena prva dva seta, Leskovčani su uspeli da pronađu svoj ritam. Smanjili su rezultat na 1:2 i meč uveli u četvrti set.

U četvrtom setu desila se nesvakidašnja situacija u ovom sportu. Pri vođstvu Dubočice od 18:13, isfrustrirani svojom nemoći u ovom setu, igrači Niša prvo ulaze u verbalnu raspravu sa domaćim igračima, a zatim i fizički napadaju protivnika.

Dubočica je uspela da dobije četvrti set, ali nisu uspeli psihički da se oporave od posledica incidenta pa su Nišlije na kraju slavile rezultatom 2:3.

U narednom kolu odbojkaši Dubočice gostuju u Paraćinu ekipi Borca.