oglas

U sedmom kolu BPŠ Prve lige, OK Dubočica savladala je na gostujućem terenu OK Novi Sad, nanevši im tako prvi poraz u sezoni, rezultatom 2:3 (24:26, 17:25, 25:20, 31:29, 6:15).

Leskovčani su odlično ušli u utakmicu i nakon 47. minuta igre na semaforu je stajalo 0:2 u korist naše ekipe.

Novosađani su iskoristili opuštanje gostiju na početku trećeg perioda, napravili su razliku od 4-5 poena koju odbojkaši iz Leskovca nisu uspeli da stignu do kraja seta.

Četrvti set je ujedno bio i najneizvesniji. Vodili su odbojkaši Dubočice 18:21, ali su domaći igrači uspeli da stignu prednost i nakon 33. minuta, u ovom periodu, uspeli da izjednače rezultat na 2:2.

U odlučujećem, petom setu, na terenu je postojala samo jedna ekipa. Nakon samo 5. minuta igre u ovom periodu i nakon vođstva Dubočice od 1:8, bilo je jasno da će naša ekipa iz ovog duela otići podignutih ruku.

Bila je ovo šesta pobeda Dubočice u prvih sedam kola i trenutno dele drugu poziciju na tabeli, upravo sa ekipom iz Novog Sada.

U sledećem kolu odbojkaše Dubočice očekuje duel protiv, do sada, neporažene ekipe Spartaka iz Ljiga.