Ljubitellji odbojke iz Leskovca imali su priliku da vide sjajnu predstavu svojih odbojkaša na početku nove sezone. U prvom kolu BPŠ Prve lige Leskovčanima je 72. minuta bilo dovoljno da maksimalnim rezultatom savladaju ekipu VGSK iz Velikog Gradišta. Po setovima 25:19, 25:21, 25:22.

Na polovini prvog seta, domaći igrači stekli su prvu osetniju prednost od 4 poena razlike, 12:8, koja će se ispostaviti kao ključna za ovaj deo susreta.
Drugi set je bio najneizvesniji. Igrao se poen za poen sve do rezultata 20:20 i tajm auta trenera Nikolića, nakon koga igrači Dubočice prave seriju od 5:1, rešavaju set u svoju korist rezultatom 25:21 i povećavaju vođstvo na 2:0.

Probali su gosti da se vrate u meč u trećem setu, ali ništa nisu mogli protiv, večeras raspoloženih, Leskovčana koji ovu deonicu dobijaju rezultatom 25:22.

Trener Nikolić nije kriio zadovoljstvo nakon pobede.

„Čestitam i jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj igri. Drago mi je da smo ostvarili pobedu na startu prvenstva, koja će nam sigurno dati snagu za naredne utakmice. Sada se okrećemo sledećem meču, gde gostujemo Železničaru u Beogradu, i naravno nadamo se pobedi.“