oglas

Pobedu je odnela novosadska Vojvodina rezultatom 82:84 (18:18, 17:21, 22:26, 25:19).

Obe ekipe su u meč ušle veoma čvrsto i borbeno. Prva četvrtina je završena nerešenim rezultatom 18:18. U drugoj četvrtini su se ekipe smenjivale u vođstvu, ali su gostii na poluveme otišli sa prednošću od 3 poena 33:36.

Sve je polazilo od ruke košarkašima Vojvodine u trećoj četvrtini, koji su u 26. minutu utakmice imali čak 15 poena prednosti. Uspeli su farmaceuti da se konsoliduju, zaigrali su bolje u odbrani, Strahinja Stojković je igrao fenomenalnu odbranu dok su rešenje u napadu košakaši Zdravlja nalazili preko Noah Blackwella (20 poena, 3 skoka).

Nastavili su igrači Zdravlja sa dobrom odbranom i na 5 minuta pre kraja rezultat je bio izjednačen 67:67, ali su nalet leskovčana odbili Mitrović i Jovović i Vojvodina je slavila rezultatom 82:84.

Leskovačka publika je imala prilike, da prvi put vidi Johna Jordana, koji je pokazao da će biti ogromno pojačanje za ekipu iz Leskovca. Meč je završio sa 16 postignutih poena.

Centar Vojvodine Gaćeša je bio najefikasniji akter utakmice sa 27 postignutih poena.

U nedelju, 14.01. KK Zdravlje dočekuje Spartak iz Subotice.