Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je danas da je realno očekivati da roming sa EU bude ukinut do kraja godine ili početkom 2027. i naveo da Evropska komisija u narednom periodu treba da potpiše sporazume sa zemljama Zapadnog Balkana, nakon čega sledi implementacija roming pravila u zakon kako bi postala obavezna za sve operatere.

Lučić je rekao da režim “Roming kao kod kuće“ znači da će korisnici u bilo kojoj zemlji EU koristiti paket koji imaju u svojoj zemlji i da neće skuplje plaćati tarife.

Dodao je da se taj paket u Evropi primenjuje od 2017. godine, kada su obuhvaćene zemlje EU, Lihtenštajn i Norveška, a kasnije je proširen na Ukrajinu i Moldaviju.

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti,
preuzmite aplikaciju STAV-a za Android.

STAV

FREE
VIEW