U veoma uzbudljivoj utakmici, sa puno preokreta, košarkaši Zdravlja izgubili su na svom terenu od ekipe Spartak Office Shoes rezultatom 86:90 (26:18, 23:25, 15:27, 22:20).

Silovito su igrači Zdravlja krenuli u utakmicu i nakon prve četvrtine stekli su prednost od 8 poena, 26:18. Serijom 7:0, u prvih 90 sekundi druge četvrtine, Zdravlje dolazi do najveće prednosti na utakmici od 15 poena. U tom trenutku, pri rezultatu 33:18, trener Lukajić poziva tajm-aut nakon čega gosti iz Subotice prave neverovatnu seriju od 23:2. Nakon 6 praznih minuta, domaći košarkaši konačno pronalaze ritam u napadu i na poluvreme odlaze sa 6 poena prednosti 49:43.

Uvodnih 5 minuta treće četvrtine doneli su nam izjednačenu igru, međutim gosti iz Subotice se bolje snalaze u završnici, okreću rezultat u svoju korist i u poslednju četvrtinu ulaze sa 6 poena prednosti.

Najveću prednost od 11 poena gosti stiču već na početku poslednjeg perioda. Domaćin je uspeo da se vrati u meč i na samo 45 sekundi do kraja utakmice rezultat je bio 86:87 u korist Spartaka, koji se ipak bolje snašao u završnici i na kraju slavio sa konačnih 86:90.

Najefikasniji igrač domaćina bio je Paul Morgan Duane sa 26 poena i 13 skokova, od kojih čak 7 u napadu, dok je kod gostujuće ekipe najefikasniji bio Filip Barna sa 22 poena (3/3 za 2 poena i 5/6 za tri poena).

Inače, na početku utakmice leskovačka publika je velikim aplauzom pozdravila proslavljenog srpskog trenera Željka Lukajića, sada trenera ekipe iz Subotice.

U narednom kolu, 18.01. košarkaši Zdravlja gostuju ekipi Čačak 94 Quantox.