oglas

Rukometaši Dubočice 54 savladali su u Šapcu „Nikad običan klub“ Metaloplastiku Elixir rezultatom 26:27 (13:14).

Ispostavilo se da je Zvezda u prošlom kolu bila predjelo, a da su za glavno jelo Leskovčani ostavili jedan od najvećih klubova sa ovih prostora Šabačku Metaloplastiku.

Pokazali su Vukovi zube od početka utakmice, a nakon pogotka Radulovića u 24. minutu imali prednost od 4 golova razlike, 9:13. Domaćin je serijom od 4:0 uspeo da poravna rezultat, ali je kapiten Dubočice Atanasković, pogotkom sa 9 metara vratio vođstvo svojoj ekipi pred odlazak na odmor između poluvremena, 13:14.

Igrači Metaloplastike su bolje ušli u drugo poluvreme i u 41. minutu rezultat na semaforu bio je 19:16 u korist domaćina. Usledio je odgovor igrača iz Leskovca i nakon pogotka Anđelkovića sa sedam metara rezultat je ponovo bio poravnan, 21:21 u 48. minutu.

U preostalih 12 minuta ni jedna ekipa nije uspela da se rezultatski odlepi, a gol vredan pobede postigao je Anđelković u 59. minutu.

Za igrača utakmice proglašen je golman gostiju Miroslav Kocić, koji je u ovom susretu imao 13 odbrana.

U sledećem kolu RK Dubočica 54 gostuje ekipi Topličanin.