oglas

U prvom kolu Prve lige Srbije za žene, Lavice su slavile na gostovanju u Banovcima rezultatom 1:3 (0:3). Strelci: Šipoš 59 – Stošić 4, Maja Blagojević 31, 42.

ŽGFK Lavice – Dubočica: Stefanović, Kocić, Stojanović (Jovanović od 80’), Milenković, Mitić, Stojanović (Ilić od 85’), Marković, Stošić, N. Blagojević, Maja Blagojević, Vasiljković.

“Vrlo brzo smo stigli do vođstva, neoprezno su domaće igračice proigravale u zadnjoj liniji što je iskoristila iskusna Kristina Stošić i lob udarcem postigla pogodak. Brzi gol nam je dao vetar u leđa i gradili smo igru i nizale šanse. Maja je fenomenalno zatresla mrežu dva puta i otišli smo na poluvreme sa 3 gola prednosti. Drugo poluvreme, Prave Dame su ušle rasterećeno i pokušavale su da nadoknade prednost, što im nije pošlo za nogom, jer su mrežu zatresle samo jednom do kraja utakmice. Hvala ekipi Pravih Dama na fer i korektnoj igri i želimo im puno sreće u nastavku prvenstva. Mi se okrećemo sledećem kolu, dolazi nam neugodna ekipa iz Čačka. Ljubitelji fudbala dodjite i podrzite naše devojke.” – izjavila je Ana Stojanović nakon pobede na startu sezone.

Lavice u narednom kolu dočekuju ŽGFU Borac.