oglas

“S tobom gde god makar i bez bod”, bila je poruka najvernijih navijača Dubočice na početku utakmice, a fudbaleri su im se odužili sa sva 3 boda. Prošlo je tačno 452 minuta od kada je golman Dubočice Knežević poslednji put savladan, a ovo je osma utakmica u nizu na kojoj Leskovčani osvajaju bodove. U Leskovcu je danas savladana ekipa iz Uba, golom Savića u 65. minutu.

GFK Dubočica: Knežević, Đorđević, Stevanović, Savić, Đokić, Zdravković, Milić, Jovančić, Belić, Ilić, Tasić.

Jedinstvo: Jovanović, Bogdanović, Milićević, Milanović, Doderović, Vladisavljević, Andrić, Radovanović, Ibrahim, Dimitrić, Karikari.

Prvo poluvreme proteklo je bez pravih prilika, a prvu veliku šansu Leskovčani su imali u 60. minutu. Belić je sjajno povukao kontranapad sa svoje polovine i poslao upotrebljivu loptu Đokiću, čiji pokušaj brani golman gostiju.

U 63. minutu i jedanaesterac za Dubočicu. Milić odlično probija po desnoj strani, ulazi u šesnaesterac protivnika kada ga ruši odbrambeni igrač gostiju. Sudija Gnjatović, inače dobro postavljen, pokušao je da prekršaj izvuče iz kaznenog prostora, dosudivši slobodan udarac za domaćina, ali drugi pomoćni sudija Lazar Jovanović odlično radi svoj posao i nakon njegove asistencije Gnjatović nije imao izbora nego da pokaže na najstrožiju kaznu.

Precizan sa kreča bio je Dule Savić za vođstvo Dubočice od 1:0.

Probali su fudbaleri Jedinstva da dođu do izjednačenja, ali čak i ako bi prošli odbranu Dubočice, na golu bi ih sačekao Knežević.

Ovom pobedom GFK Dubočica zauzela je drugu poziciju na tabeli sa 23 osvojena boda.

Lavice bez greške!

Za potpuni užitak navijača iz Leskovca, pobrinule su se fudbalerke. ŽGFK Lavice – Dubočica, savladale su na svom terenu ŽFK Moskvu, ubedljivim rezultatom 6:0.

Mrežu gošći načela je Maja Blagojević već na početku susreta u 2. minutu. Lena Radovanović je u 31. minutu postigla svoj prvenac u seniorskoj konkurenciji i povećala vođstvo svoje ekipe na 2:0.

Kristina Stošić je, golom u 37. minutu, postavila konačan rezultat prvog poluvremena.

Svoju odličnu partiju, Jovana Vasiljković je krunisala golom u 60. minutu. Da je pred Lavicama svetla budućnost, potvrdila je i Nikolina Kukić, koja je bila precizna za 5:0, što je i njen prvi gol u seniorskom dresu, a svojim drugim golom na meču, Lena Radovanović postavlja konačnih 6:0.

Lavice u narednom kolu putuju za Kruševac, gde će snage odmeriti sa domaćim Napretkom.