Koliko god stoji opaska, i činjenica, da bi radnici, raznih lokalnih i državnih preduzeća i institucija, morali da se odupru pozivima, pritiscima i ucenama za odlazak na bilo koji od skupova vladajuće kaste i stanu u odbranu svog dostojanstva, stoji i mnogo značajnija činjenica. Niko, nikada, nije smeo da ih dovede u takav položaj, da moraju da se brane, ili pokleknu, poše u saopštenju za javnost član Izvršnog odbora Stranke slobode i pravde Aleksandar Drašković.

U saopštenju se dodaje da ne postoji ništa časno, pošteno, dostojanstveno i ljudsko u primoravanju ljudi radi simuliranja podrške bilo kome.

“ A upravo time se kite današnji funkcioneri i rukovodioci.Takvo nečasno i nezakonito delovanje prenosi se s vrha piramide ka dnu. Kvote se podele od državnih institucija i preduzeća, preko lokalnih uprava i komunalnih preduzećesnih do mesnih zajednica. Svako unutar svog kolektiva dalje raspodeljuje kvote po manjim organizacionim jedinicama, odeljenjima, filijalama. I svako u tom lancu učestvuje u nedelu i sramoti koju će nositi doveka“, piše u saopštenju.

Drašković dodaje da su pokazali do sada, svi oni koji učestvuju u ovoj vlasti, da za sram baš i ne znaju.

„Na njih će svi ostali gledati kao na sramne i nečasne pojave naših kolektiva, gradova, sela. A kolektivni duh nedela, kojim sebi olakšavaju breme, uskoro će nestati. Ostaće individialna odgovornost“, zaključuje se u saopštenjj

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti,
preuzmite aplikaciju STAV-a za Android.

STAV

FREE
VIEW