oglas

Derbi meč 16. kola BPŠ Prve lige za odbojkašice između ekipa „Leskovac 98“ i „Radnički Blasters“ pripao je gošćama iz Beograda. Utakmica je odigrana pred punom sportskom halom „Partizan“, a nakon 4 odigrana seta, Radnički je slavio sa 1:3 (19:25, 21:25, 25:15, 10:25).

Prvi set je protekao u znaku odbojkašica Radničkog. Uspele su da zadrže rano stečenu prednost i povedu sa 1:0.

Drugi set je bio najneizvesniji. Leskovčanke su konstantno jurile prednost Radničkog od 4-5 poena i pred samu završnicu uspele da poravnaju rezultat na 21:21, međutim Beograđanke nakon tajm-auta prave seriju od 4 vezana poena i drugi set rešavaju u svoju korist rezultatom 21:25.

Sjajnom serijom servisa Sofije Đorđević i dobrom igrom u bloku, Leskovčanke se vraćaju u meč i osvajanjem trećeg seta, rezultatom 25:15, smanjuju prednost Radničkog na 1:2.

Očekivala se velika borba u četvrtom setu, ali su odbojkašice iz Beograda ovaj deo igre prilično lako rešile u svoju korist 10:25, za ukupnu pobedu od 1:3.

Borbu za ulazak u Superligu, ŽOK Leskovac 98 nastavlja sledećeg vikenda gostovanjem u Užicu ekipi „Jedinstvo UE“, dok „Radnički Blasters“ dočekuje ekipu „Smedereva“.