Zbog visokih temperatura, a nakon ispunjenosti svih uslova, kupalište na gradskom jezeru u Vlasotincu danas je počelo sa radom. Rezultati analize vode uzvodno od brane pokazali su da je voda u pet od šest uzoraka u drugoj kategoriji kvaliteta i da su, po zakonu, dozvoljeni kupanje i rekreacija.

Zavod za javno zdravlje Leskovac uzorkovao je i analizirao vodu na šest lokacija: iznad brane (odličan kvalitet), kod groblja u Boljaru (veoma dobar kvalitet), kod vikend naselja Кruševica (dobar kvalitet), ispod uliva Ljuberađe u Vlasinu (odličan kvalitet), u samoj Ljuberađi pre uliva u Vlasinu (odličan kvalitet) i iznad uliva Ljuberađe u Vlasinu (dobar kvalitet). Svi rezultati nalaze se na sajtu opštine Vlasotince, na linku https://vlasotince.rs/rezultati-ispitivanja-kvaliteta-povrsinskih-voda-i-vodotokaova-reka-vlasina/

Spasioci, koje angažuje SRC Vlasina, od danas do kraja kupališne sezone radiće svakog dana od 11 do 19 sati. Zavisno od vremena i gužve biće ih od troje do petoro, u tom vremenskom intervalu. Toaleti u sportskoj hali, čiji je ulaz iz pravca kafe bara su u funkciji. Tuševi su popravljeni, kabine uređene, a danas se završava i zamena trske na suncobranima, kažu u SRC Vlasina. Na uređenju korita reke kod brane radilo je preduzeće Srbijavode u čijoj je nadležnosti reka Vlasina.

„Кako smo obavešteni, Srbijavode će raditi rekonstrukciju brane nakon završetka kupališne sezone. Rekonstruisaće se svih šest ustava i oprema“, rekao je, odgovarajući na odborničko pitanje pre dva dana, na sednici skupštine opštine, zamenik predsednika opštine Vladimir Кocić.

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti,
preuzmite aplikaciju STAV-a za Android.

STAV

FREE
VIEW