oglas

U trećem kolu Mozzart bet Prve lige Srbije, u Leskovcu je odigrana istorijska utakmica na novom stadionu, između domaće Dubočice i ekipe RFK Novi Sad. Gradski je u ovoj utakmici slavio sa 2:1, pogodcima Belića i Đurića, dok je strelac za goste bio Nikola Čolić.

Sat vremena pre početka meča tribine su već bile pune i sve je bilo spremno za spektakl. Ipak, počelo je veoma emotivno. Dok su se arbitri i igrači obe ekipe spremali za ulazak na teren, sa razglasa se čula pesma „Pukni zoro“, a na južnoj tribini je osvanula šetalica sa likom Radoša Cerovića, heroja sa Košara koji je pre 25 godina izgubio život braneći Kosovo i Metohiju.

Nije sve dobro krenulo po Leskovčane. Nikola Čolić je prelepim golom iz slobodnog udarca, već u 5. minutu doveo svoj tim u vođstvo i na taj način je postao deo istorije leskovačkog „Old Traforda„ kao prvi igrač koji je postigao gol na novom stadionu.

Međutim, rano vođstvo gostiju nije pokolebalo izabranike Dejana Čelara. Vođeni velikom podrškom publike, domaćin je uspeo da izjednači na 1:1 u 29. minutu nakon sjajnog udarca Đorđa Belića, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Najlepši detalj videli smo već u prvom minutu nastavka. Stefan Đurić je primio loptu na levom krilu, veštim driblinzima izbacio je nekoliko protivničkih igrača i preciznim udarcem sa 10 metara savladao golmana gostiju za potpuni delirijum na tribinama.

Sve je večeras bilo savršeno! Prva zvanična utakmica na novom stadionu, 8000 navijača, pesma Vukova koja nije prestajala ni jednog trenutka, prelep pogodak Đurića za potpuni preokret i 3 boda koja ostaju u Leskovcu.

U narednom kolu fudbaleri Dubočice idu na noge RFK Grafičaru iz Beograda.