oglas

Na stadionu SC „Orion“, u okviru 23. kola odigran je derbi meč Srpske lige Istok između domaće Dubočice i Radničkog iz Pirota.

Gosti su poveli u 17. minutu golom Nenada Adžibabe nakon sjajne akcije gostujuće ekipe.
Do kraja poluvremena igrači Dubočice su stvorili par izglednih prilika za izjednačenje, ali se na odmor ipak otišlo sa prednošću gostiju 0:1.

Treba napomenuti da je sudija Vukadinović u prvom poluvremenu propustio priliku da igraču Radničkog pokaže drugi žuti karton (automatski crveni), nakon očiglednog povlačenja s leđa u trenutku kada se igrač Dubočice spremao da pošalje završni pas u šesnaesterac Radničkog.

Krenuli su odlučno Leskovčani od samog starta drugog poluvremena, a nagrada je stigla u 53. minutu kada je Predrag Đorđević, preciznim udarcem glavom, savladao golmana gostiju za 1:1 na veliko oduševljenje navijača domaće ekipe.

Od tog trenutka glavni akter na terenu bio je lekar gostujeće ekipe. Anti-fudbal Piroćanaca, koji su koristili svaku priliku za odugovlačenje, nailazio je na negodovanje Leskovačke publike.
Uspeli su igrači u belo plavim dresevima da unište svu lepotu ove igre i uskrate publici da uživaju u spektaklu koji svaki derbi nosi sa sobom.

U 85. minutu, nakon grubog strarta gostijućeg igrača, došlo je do gužve u kojoj su učestvovali svi igrači obe ekipe, a krajnji epilog su bili crveni kartoni za Milića iz Dubočice i Dojkića iz Radničkog.
Sudija je utakmicu produžio za 6 minuta, ali do kraja nije bilo pogodaka.

Na sedam kola pre kraja ekipe su izjednačene na tabeli sa po 53 osvojena boda.

U sledećem kolu Dubočica gostuje ekipi Timok 1919, dok Radnički u Pirotu dočekuje Dunav.